fbpx

Встановлення бетонних стовпчиків для забору

столбики для сетки

Ви вирішили встановити паркан із сітки рабиці або козачки або будь-який інший вид забору у себе на ділянці. Основою стануть бетонні стовпчики. Перш ніж почати встановлення стовпчиків, Вам доведеться визначити несучу здатність грунту, в який будуть встановлюватися опори. Залежно від типу грунту, необхідно вибрати метод установки.

Типи грунту і методи установки

Вивчення грунтів – це ціла наука. Для професійної оцінки грунту при будівництві і перед закладкою фундаменту залучають інженерів-геологів. Але для установки огорож можна скористатися існуючою інформацією і самостійно визначити метод монтажу.

Піщаний, торф’яної, мулистий, суглинний, глинистий види грунтів. Найбільш ненадійні види грунту. Мають властивість до сильного ущільнення під впливом ваги огорожі, просідають. А також в холодну зимову пору мають властивість спучуватися, що призводить до руйнування конструкції. Тому для таких грунтів використовується метод «Бутованія».

Для цього під кожен стовп риють яму розміром більше, ніж діаметр стовпа, глибиною приблизно на третину довжини стовпчика. Потім ставлять сам стовпчик і заповнюють яму дрібним щебенем ущільнюючи кожен шар. Щебінь виступає в ролі дренажу, який усуває питання з зимовим обдиманням грунту.

Скелясті грунти – найнадійніші для монтажу.
Для такого грунту можна використовувати метод «забивання в грунт». Стовпи стоятимуть міцно при забиванні на глибину близько 80 см.

Хрящуватий грунт містить прошарку гравію і уламків каміння. Такий грунт не схильна до розмиття і просідання. Можна використовувати метод «повного бетонування» або «комбіновану установку». При комбінованій установці риють яму десь 60см, забивають стовп в дно ями приблизно на 30 см і бетонують яму.

При повному бетонуванні викопується котлован, в нього ставиться стовп, а навколо влаштовується бетонний анкер, який буде тримати конструкцію. Що б така конструкція не принесла проблем, стовпчики треба заглиблювати біліше ніж на 100 см.

Приділіть увагу невеликим особливостям установки бетонних стовпів

Оптимальна відстань між стовпчиками при установці паркану 2,5 м. Необхідно, що б стовп трохи височів над полотном забору. Якщо у вашому районі великі вітрові навантаження, то рекомендуємо зробити набалдашники на кінцях стовпів. А щоб запобігти потраплянню води під стовп, біля основи можна зробити конус з бетону.

ЗАМОВИТИ

Для змовлення або консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом або заповніть форму нижче!    Call Now Button