fbpx

Як встановити паркан із сітки рабиці

Как установить забор из сетки рабицы

Як встановити паркан із сітки рабіці – найдешевший варіант огорожі ділянки, будинку, господарських територій, полів, садів, ягідників, промислових зон та ін. Установка паркану під ключ – витратнє задоволення, тому багато господарників вважають за краще встановлювати паркан з рабиці самостійно. Процес не вимагає особливої ​​кваліфікації, але розібратися в основних етапах і ключових моментах все ж варто. У даній статті наші майстри розкажуть, як швидко і якісно встановити паркан із сітки рабиці своїми руками.

Стовпи для забору з сітки рабиці

Хочете найекономічніший варіант огорожі, але в той же час надійний і довговічний, тоді Вам будуть потрібні бетонні стовпи б/у і сітка рабиця. Це основні матеріали для забору. Вибираючи стовпи для забору будьте уважні до переваг і недоліків різних видів стовпів. Ринок пропонує:

 • дерев’яні;
 • металеві;
 • бетонні.

Дерев’яні стовпи – найдешевші, але і прослужать близько 5 років. Дерево гниє і швидко втрачає свій привабливий зовнішній вигляд під впливом зовнішніх чинників: дощ, сніг, волога, перепади температур. Їх необхідно обробляти спеціальною мастикою, щоб продовжити термін експлуатації.

Металеві стовпи під зовнішніми факторами також швидко піддаються корозії, до того ж дуже ваблять металошукачів. Особливо не рекомендується встановлювати металеві опори на безлюдних ділянках, де легко зайти і зрізати стовп для здачі на металобазу.

Бетонний стовп – кращий вибір для забору, так як він простоїть кілька десятків років і буде справно виконувати свої функції, не вимагаючи до себе уваги і додаткових витрат. Одного разу встановивши якісний забір із сітки рабиці з бетонними стовпами, не потрібно буде ремонтувати його через деякий час.

Як встановити паркан із сітки рабиці

Види сітки рабиці в Україні

Сітка рабиця – відмінний вибір для огорожі території, вона не утворює тіні, відносно легка, надійна і недорога. Існує кілька видів сітки рабиці:

 • з чорної сталі;
 • з оцинкованої;
 • з нержавіючої сталі;
 • з полімерним покриттям.

Найпопулярніша сітка для огорожі – оцинкована, її мінімальний термін експлуатації – 15 років. Чорна сталь дуже недовговічна, вона швидко іржавіє. Нержавіюча сталь дорого коштує. Захисне полімерне покриття на сітці незабаром перетирається і дріт також починає швидко іржавіти.

Сітка рабиця відрізняється розміром осередків від 10 до 100 мм, шириною полотна від 1 м до 3 м і діаметром дроту 1,2 мм-6,5мм. Найоптимальнішим варіантом для забору є сітка шириною 1,5-1,8 м, розміром осередку 30-50 мм і товщиною дроту 3-4 мм.

Як встановити паркан із сітки рабиці

Мінімальні матеріали, які знадобляться для установки огорожі з сітки рабиці:

 • сітка;
 • бетонні стовпи;
 • дріт 4 мм натяжна;
 • в’язальний дріт;
 • цемент, щебінь, пісок.

Для установки паркану з сітки рабиці необхідно підготувати ділянку: розчистити його, підготувати необхідні інструменти, матеріали. Залежно від того, який Вам потрібно паркан звести, виберіть висоту сітки: 1,2 м, 1,5 м, 2м. До сітки необхідно підібрати відповідної висоти бетонний стовп.

Для сітки 1,5м рекомендується купити залізобетонний стовпчик 2,2, для 2 метрової сітки краще замовити бетонний стовп 2,4 м. Віддавайте перевагу якісному стовпа з металевим каркасом, такого стовпа не страшні будь-які погодні умови, і навіть після тривалого часу він буде гарним і функціональним.

Для установки 10 м огорожі, потрібно 1 рулон сітки рабиці (10 м) і 4 бетонних стовпчика. Стовпи встановлюються через 2,5-3 м. Щоб визначити скільки потрібно стовпів для забору необхідно виміряти кожну сторону ділянки і розділити на 2,5 м.

Установка бетонних стовпів для сітки рабиці

Позначте крайні точки забору і місце розташування воріт, встановіть кілочки і натягніть мотузку. Розмітка території допоможе легше орієнтуватися на ділянці, а паркан буде встановлений рівно.

Наступний крок – буріння грунту. Рекомендована глибина – 40 см, однак необхідно враховувати особливість грунту і глибину промерзання, при необхідності заглиблення можна збільшити до 50-60 см.

Для буріння краще використовувати бур, так Ви зробите яму акуратною і не буде перевитрата бетону. При його відсутності можна скористатися лопатою. Перші стовпи необхідно встановлювати по кутах, а також біля воріт або хвіртки. Щоб встановити бетонні стовпчики строго вертикально краще скористатися схилом.

Поглиблення зі стовпом засипають шаром крупного щебеню і піску, утрамбовують і заливають розчином бетону. Для приготування бетону використовується пісок, щебінь, цемент в пропорції 1: 3: 4 відповідно. Розчин робиться середньої консистенції. Залежно від грунту ями можна бетонувати повністю або частково, також стовпчик можна забутовать камінням.

Кутові стовпчики можна зафіксувати косими упорами, так Ви додасте більше стійкості забору.

Після того як встановлено стовпи в крайніх точках можна встановлювати подібним способом інші стовпи для забору. Бетон в встановлених стовпах повинен затвердіти, для цього буде потрібно до 10 днів.

Як натягнути сітку рабицю на паркан

Наступний етап – установка сітки. Для того щоб сітка не провисала краще використовувати дріт для натяжки діаметром 4 мм, вона натягується між стовпами. Для кріплення дроту можна скористатися талрепа і тросом, щоб надійно зафіксувати дріт на стовпі. Також можна закріпити дріт кільцем на кожному стовпі і біля кожного стовпа зробити скрутку товстим металевим прутом, і таким чином натягнути дріт між стовпами, головне не перестаратися. Ще можна використовувати спеціальні натяжители для дроту. В цьому випадку дріт пропускається крізь зажим і зайва довжина накручується на барабан. Дріт рекомендується натягувати вгорі, внизу і посередині сітки.

Як встановити паркан із сітки рабиці

Після того як натягнута дріт, край сітки фіксують на кутовому стовпі, поступово розмотують рулон і регулярно фіксують сітку до дроту спочатку у верхній, а потім в нижній частині, середню дріт фіксують в кінці. При установці стовпів через кожні 2,5 м одного рулону сітки повинно вистачити на 4 стовпа. Таким чином стека буде міцно зафіксована на стовпах, а її парусність регулюватиме дріт. Не встановлюйте сітку по самій землі, особливо, якщо вона неоцинкована, інакше вона дуже швидко проржавіє.

Наступний рулон сітки зшивається з попереднім, а краю загинаються догори, щоб уникнути травмування. Наступний рулон також фіксується до стовпа і таким же чином простягається від опори до опори. Деякі господарники рекомендують протягувати дріт між осередком сітки, проте це занадто складно і трудомістким, добре натягнута і закріплена дріт вбереже сітку рабицю від провисання.

Замість дроту можна використовувати арматуру, однак такий матеріал коштує дорожче.

При установці сітки, особлива увага приділяється кутовим зонам, щоб не перекосити щільно сітки рабиці.

Сподіваємося Вам допомогла наша стаття, і у вас більше не виникає питання “Як встановити паркан із сітки рабиці”.

Купити сітку рабицю і стовпи для забору

Наша компанія “Своя загороджена” реалізує якісну оцинковану сітку рабицю і надійні бетонні стовпи б / у для забору. У нас вигідні пропозиції, індивідуальний підхід і високий сервіс. Кожному клієнту ми пропонуємо:

 1. Швидку доставку по всій Україні;
 2. Вигідні ціни;
 3. Висока якість;
 4. Відсутність передоплати;
 5. Допомога у виборі та консультацію;
 6. Професійний підхід до поставленого завдання.

Звертайтеся, ми з радістю допоможемо Вам.

+380684204591


 

ЗАМОВИТИ

Для змовлення або консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом або заповніть форму нижче!  Call Now Button