fbpx

Міцність бетону на стиск

прочность бетона на сжатие

Міцність бетону на стиск – найважливіший показник даного будматеріалу, він вказує на можливе навантаження, яке може витримати виріб з бетону, міцність також визначає на скільки може бути агресивною середовище, в якому можна використовувати бетонний виріб.

Наскільки міцним є бетон можна визначити по його класу і марки, клас і марка бетону визначаються після закінчення 28 діб з дня заливки в форму. Якісний бетон через 28 діб витримує навантаження 200 кгс / см2 при стисненні.

Що впливає на міцність залізобетонних виробів?

Основні технологічні критерії:

1. кількість цементної суміші;
2. активність цементу;
3. процентний вміст цементу і води;
4. наповнювачі, їх тип і якість;
5. який вік бетону;
6. повторне вібрування, це єдина технологія, яка дозволяє значно збільшити міцність бетону (до 20%);
7. Показники ущільнення і відкидання;
8. температура, при якій відбувається відкидання (оптимальна температура – 20о С).

Від активності використовуваного цементу залежить міцність бетону, чим вище активність цементу, тим міцніше бетонний виріб, найбільш активні цементні суміші – портландцемент. Бетони з портландцементів більш якісні і надійні. Якщо бетонний виріб буде використовуватися в агресивному середовищі, то краще використовувати бетон з сульфатостійких цементів. Також для збільшення міцності бетону використовують легуючі добавки.

Від виду, форми і якості наповнювача також залежить міцність бетону: чим більше наповнювач (пісок, щебінь, гравій), тим надійніше бетон. Неправильна геометрична форма наповнювача більш підходяща для виготовлення якісного бетону, ніж закруглена гладка, так як забезпечується краще зчеплення. Залежно від використовуваного наповнювача поділяють види бетону:

  •  важкий (з фракцією піску і щебеню);
  • легкий (з пористими і легкими органічними наповнювачами).

Важкий бетон більш надійний, ніж легкий.

Міцність бетонних стовпчиків безпосередньо залежить від процентного вмісту цементу в бетонної суміші, чим більше цементу в бетонній розчині, тим міцніше і надійніше бетон.

Кількість води в якісному бетоні повинно бути в межах 20% від загальної маси цементу. Однак, якщо виріб залізобетонне, то води міститься більше даної норми.

Міцність бетону можна перевіряти руйнівним і неруйнуючим методами. Ти, що руйнуєш спосіб перевірки бетону проводиться в лабораторних умовах, він є найточнішим. Руйнівні методи дають можливість проаналізувати бетонну продукцію за допомогою ударного впливу, часткового руйнування, ультразвукового обстеження.

Бетонна суміш визначається за такими видами міцності:

● проектна, навантаження на бетон яка передбачається нормативними документами;
● нормована – даний показник вказується в ТУ або ГОСТ;
● необхідна – мінімальне значення міцності;
● фактична – середнє значення міцності під час випробувань;
● розпалубну – міцність бетону при можливості виробляти розпалубку бетонної продукції.

Одним з важливих показників є міцність на стиск, наприклад, бетон класу В10, марки М150 має середню стійкість до стиснення 10МПа або 150 кгс / м2.

Міцність бетону на стиск: клас бетону.

Міцність бетону на стиск

Клас бетону (В) – показник його міцності з гарантованою забезпеченістю. Для визначення класу бетону проводиться випробування зразків на міцність, які тверднуть протягом 28 днів. Після закінчення даного терміну на еталонний кубик з бетону в лабораторних умовах впливає заданий тиск, ніж більший тиск може витримати зразок, тим вище клас бетону і більше його міцність. Клас бетону гарантує певну міцність бетону в 95 випадках з 100.

Важливо розуміти, що класність бетону – це прямий показник водо-цементного співвідношення суміші. Найпоширеніше співвідношення В / Ц – 0,3-0,5.

Бетон має 21 клас, з них найбільш затребувані – В15; В20; В25; В30; В40. Буква “В”, це клас, а цифра – тиск в МПа, яке може витримати даний клас бетону. Відповідно, чим вище клас, тим міцніше бетон, при цьому виділяють наступні групи класів бетону:

● теплоізоляційні: від В0,35 до В2;
● конструкційно-теплоізоляційні: від В12,5 до В10;
● конструкційні: від В123 до В40.

Клас і міцність залежать не тільки від водо-цементного співвідношення, але також і від наступних показників:

1. вологість середовища, більш вологе середовище забезпечує кращу фортеця бетону;
2. тривалість перемішування бетону збільшує його показник класу;
3. вібрація, утрамбований бетон міцніший;
4. якість води;
5. дотримання технічних умов для затвердіння бетонної суміші.

Міцність бетону на стиск: Марка бетону

Марка – головний показник якості бетону, на нього орієнтуються при покупці готового бетону. Марка бетону вказує на міцність, морозостійкість, водонепроникність. Міцність бетону збільшується з

+380684204591


 

ЗАМОВИТИ

Для змовлення або консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом або заповніть форму нижче!    Call Now Button