Стовпчики для огорожі

Види, переваги, особливості монтажу
За допомогою масивних парканів люди захищають своє приватне життя від сторонніх очей. Якісний паркан допомагає вберегти майно або урожай, а також надає закінченість ділянці. Але існують і декоративні огорожі, покликані якомога вигідніше продемонструвати будівлі і дизайн ландшафту. У будь-якому випадку, для монтажу огорожі необхідні надійні стовпчики для огорожі. З опорами потрібно визначитися ще на етапі планування огорожі, а для цього слід вивчити всі можливі варіанти стовпчиків.
Якими повинні бути стовпчики для огорожі?
В першу чергу, важлива здатність опор витримувати максимальні навантаження. Ця особливість безпосередньо залежить від таких факторів:
- Кліматичні умови, геологічні показники місцевості. Також важливі геодезичні параметри. Адже як природні явища у вигляді дощів або вітрів, так і ймовірність близькості грунтових вод можуть впливати на стійкість паркану. Важливо звертати увагу і на те, що грунт може осідати і не завжди стійка до промерзання. Всі ці фактори необхідно враховувати, визначаючись з формою, матеріалом і розміром стовпів;
- Вага секцій паркану, який повинен бути не більше гранично допустимого. Виходячи з ваги конструкції, розраховують відстань між опорами і визначають висоту огорожі;
Місцезнаходження огорожі, а також необхідність розміщення воріт, хвірток або дверей.
Крім того, опори для забору повинні бути міцними, універсальними і надійними. Вибираючи стовпчики, потрібно враховувати і те, як вони поєднуються з матеріалом, який буде використовуватися для забору. Більш того, вже при покупці стовпчиків потрібно переконатися в можливості використання різних кріплень (при цьому ми настійно рекомендуємо уникати зварювання).
Стовпчики для огорожі: види і їх особливості
Опори для огорож класифікують залежно від матеріалу огорожі. Всі вони мають свої показники стійкості, відрізняються за ціною і довговічності. Нижче розглянемо найбільш популярні матеріали, з яких роблять стовпчики.
Металеві опори
Стовпчики з металу можуть бути представленими у вигляді труби або профілю. Комплектація в більшості випадків передбачає наявність наголов’я, наконечників, заглушок і планок для фіксації. Такі опори можуть мати різну товщину, яка залежить від розміру поперечного перерізу. Форма також може відрізнятися – є круглі, квадратні і прямокутні стовпи. За допомогою найтонших стійок (5 см) створюють огорожі з використанням сітки-рабиці або іншого листового матеріалу. Опори, які мають товщину до 10 см використовуються для монтажу кованих парканів.
Опори з каменю
Для виготовлення таких стовпчиків найчастіше використовують штучний камінь. Це можуть бути цеглини, шлакоблоки або піноблоки. Але не менш міцні і опори з натурального каменю (галька, піщаник, доломіт). При виборі каменю потрібно поцікавитися його поверхнею і показником міцності. Для зміцнення таких стійок всередину вставляють стрижні з металу.
Викладення природних каменів проводиться тільки на зовнішньому шарі.
Дерев’яні стовпи
При виборі брусів або колод потрібно враховувати ступінь просушування, так як для сирого дерева характерні розшарування, цвіль і навіть гниття. Природно, що стовпи з сухої деревини служать набагато довше.
Також на показник міцності може вплинути наявність сучків і ділянок, пошкоджених комахами. Ми рекомендуємо вибирати опори з дуба, берези, модрини або сосни.
Залізобетонні опори
В основі таких стовпів використовується бетон, армований за допомогою залізного профілю. Такі стійки бувають двох видів:
- монолітні;
- Збірні.
Деталі збірних конструкцій з’єднують безпосередньо на місці перед установкою.
Стовпи з азбесту
Такі опори є найдоступнішими за ціною. Також в асортименті сучасних виробників присутні азбестоцементні стійки.
Азбестові стовпи представляють собою круглі порожнисті труби. Їх внутрішній діаметр дорівнює 10 см. Показник товщини – 1 см. При монтажі подібних стовпів використовуються спеціальні заглушки, які не пропускають воду.
Пластикові стовпчики для огорожі
Цей варіант, що не володіє високою міцністю, найчастіше використовується для створення пікс-панелей, які використовуються у зовнішньому шарі опор. Їх кріплять на металеві стійки з профілю.
Де купити опори для забору?
Придбати якісні опори для огорож можна на нашому сайті «Своя загорожа». Крім того, профільні фахівці завжди дадуть консультацію, яка допоможе вибрати стовпчики для кожного конкретного випадку.